Шапка финал

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня 2019 року у закладах загальної середньої освіти району пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

У 2019/2020 н.р. місячник проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня». У місячнику взяли участь шкільні бібліотекарі, вчителі, учні та їхні батьки.

Шкільні бібліотеки як обов'язковий структурний підрозділ НУШ є важливим складником сучасного освітнього середовища.

В закладах загальної середньої освіти були проведені інформаційні хвилинки, бібліотечні уроки, круглі столи, бесіди та безліч інших цікавих заходів, що сприяли задоволенню й розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки, рекламуванню бібліотеки, створенню її іміджу.

У Липецькій ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.В.Щепкіна, з метою популяризації сучасної української дитячої літератури, проведено день інформації «Сучасні письменники – дітям».

В рамках місячника учні шкіл відвідали селищні, районні, обласні бібліотеки. Здійснили віртуальні подорожі бібліотеками світу. Учні Будянського ліцею та Будянської ЗОШ № 2 відвідали Харківську державну наукову бібліотеку ім. В.Г.Короленка. Метою екскурсії було пройти «Козацький квест»,  розроблений  працівниками  відділу  «Україніки  ім. Т.Г.Шевченка». Діти розгадували ребуси, будували паперові фортеці, долали різноманітні перешкоди на шляху до здобуття омріяного призу. Квест був приурочений до Дня козацької слави.

Учні Вільхівської ЗОШ до Дня працівника освіти, і в рамках місячника, оформили книжкову стіну слави «Книжки, які любили читати працівники школи»: спочатку провели серед працівників закладу опитування щодо книжок які вони рекомендують для читання, які вразили їх у дитинстві, а потім разом з шкільним бібліотекарем оформили сюрприз. В Південному ліцеї демонструвались чудові книжкові інсталяції.

Учнями закладів освіти району розроблено макети бібліотек майбутнього. Підготовлено рекламно-іміджеву продукцію: плакати, буклети. Створені рекламні буклети на запропоновану тему учні 9 та 11 класів Яковлівської ЗОШ розмістили у соціальних мережах.

У Височанській СЗОШ ім. Героя Радянського Союзу О.Л.Пшенички проведено благодійну акцію «Книжка в дарунок бібліотеці», до якої залучились учні, батьки і вчителі та ярмарок солідарності: учні продавали саморобки, солодощі, а на виручені кошти придбали нові книги для шкільної бібліотеки.

Бібліотекарем Хорошівської ЗОШ створено презентацію «Бібліотека – територія успіху», в якій відображено хід проведення Всеукраїнського місячника у закладі освіти. Цікавинкою місячника став бібліоперфоменс «Літературні герої у бібліотеці».

Весело та креативно пройшов фотокрос: «Я – читач шкільної бібліотеки». Учні підійшли до виконання завдання творчо, показавши свою індивідуальність. Вибір переможця у Яковлівській ЗОШ відбувався за Інтернет -голосуванням у блозі шкільного бібліотекаря. В закладах створено віртуальні фотогалереї читачів.

Залучилися читачі шкільних бібліотек району до такого заходу як «Бібліотека нон-стоп». В програму ввійшли смайл-опитування «Якою Ви бачите сучасну шкільну бібліотеку», флешмоби «Школа з книжкою», «Я і книжка», буккросинги «Передай книжку другу», організовано виставки нової літератури «Книжкова алея».

Одними з самих популярних заходів стали день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо» та інтерактивний кардмейкінг. Для учнів молодших класів було підготовлено і показано лялькові вистави. 

З задоволенням учні взяли участь у дублер-шоу «Бібліотекар на час». 

Корисні посилання

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2020