Шапка финал

Календар новин

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

банер

social share

На допомогупедагогу

seminar 1

Булінг

профспілка

 

Вхід на сайт

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

9 листопада – День української писемності та мови Мова - це найважливіший засіб спілкування й пізнання!

Святкування Дня української писемності та мови в Україні припадає щорічно на 9 листопада, день вшанування пам'яті Нестора-Літописця.

До Дня української писемності та мови в Харківському  районі  проведено районний фестиваль ораторського мистецтва за темою «Людина завжди повинна пам’ятати, звідки вона пішла в життя»,  переможниця  якого  Рец Руслана, учениця 11 класу Безлюдівського юридичного ліцею імені  І.Я.Підкопая, була направлена для участі в обласному фестивалі ораторського мистецтва й стала його лауреатом

У День української писемності та мови за традицією  в Харківському районі стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, районний етап якого відбудеться 16 листопада. У цей же день учні 5-11 класів матимуть змогу взяти участь у X Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Тараса Шевченка.

До цієї знаменної дати  в закладах загальної середньої освіти району проводяться відкриті уроки з тем: «Золота колиска рідної мови», «Мова моя – найдивніше диво», літературно-музичні  композиції «Скільки я знаю мов – стільки разів я людина», «Цікава фразеологія», «Язик до Києва доведе»; круглі столи: «Мова моя солов'їна», «Від кирилиці до «Кобзаря», «Українська мова в третьому тисячолітті»; молодіжні дискусії: «Майбутнє державної мови», «Українська мова та український менталітет», «Що означає «свобода слова?», мовні вікторини: «Як ми говоримо», «Мовна скарбничка», «У світі цікавих слів і висловів», квести «Мово українська, мово солов’їна»

До Дня української писемності  в закладах загальної середньої освіти району  проведено урочисті лінійки,  на яких  презентовано розповідь про Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.

Учні Бабаївської ЗОШ імені Героя Радянського Союзу Потапенка П.О. підготували  інсценізацію за мотивами п’єси І.П.Котляревського «Наталка Полтавка.

У Будянському ліцеї, Безлюдівській ЗОШ, Височанській ЗОШ №2 відбулися конкурси знавців української мови «Мово українська, гордосте моя!».

У Васищевській ЗОШ пройшов тиждень української мови та літератури, у межах якого проведено мовний гравікон «Диво калинове», діти брали участь у вікторині, лінгвістичних  іграх «Шифрувальник», «Плутанка», «Яке слово заблукало?».  Завершився тиждень родинно-шкільним святом «Веселий ярмарок українських страв», до участі в якому були залучені  батьки школярів.

Учні 1 – 4 класів Веселівської ЗОШ  подорожували  до скарбниці рідної мови, а  школярі 5 – 8 класів  виступили з презентаціями на засіданнях  «круглих  столів» з тем: «Походження української мови», «Виникнення писемності».

Школярі  Зеленогайської ЗОШ, Лук’янцівської ЗОШ, Слобідської ЗОШ  змагалися на кращого читця поезій про мову з теми  «Одна вона у нас така-уся співуча й дзвінка».

На театралізоване дійство в Кутузівську ЗОШ були «запрошені брати Кирило і Мефодій», засновники слов'янської писемності, які повідали школярам цікаві факти про походження української  писемності.

До учнів  Липецької ЗОШ (учитель А. Шаповал )  завітала   Муза   творчості,   яка   запропонувала     учасникам     турніру   юних    мовознавців «Загадковий світ рідної мови» взяти участь у різноманітних конкурсах.

Учнів 8-11 класів Слобожанської ЗОШ (учитель Т. Шевченко) та Лизогубівської ЗОШ (учитель Н. Русанова ) зібрала інтелектуальна гра знавців українського слова, які  змагалися під гаслом «Мову рідну люби, шануй, вивчай і знай!». Учні 10-11 класів Манченківської ЗОШ підготували засідання круглого столу «Від Нестора Літописця до наших днів».

На виховних заходах з тем «Рідна мова чиста, як роса!», «Мово моя калинова» відбулися в Південній ЗОШ №2, Коротичанському ліцеї, Глибоківській ЗОШ.  Діти ознайомилися з історією виникнення писемності, переглянули відеоролик «Перші абетки».

Ліцеїсти Південного ліцею відвідали  тематичну виставку книг «Рідна мова солов’їна» у шкільній бібліотеці, обговорили документальний фільм «Як боролися з українською мовою останні 100 років», що проілюстрував  складний і тернистий шлях становлення української мови.

Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба  берегти цей нетлінний скарб!

Корисні посилання

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2020