Шапка финал

Показовий «День цивільного захисту» та комплексні об’єктові тренування для керівників закладів освіти Харківського району

17 квітня 2019 року на базі Безлюдівського юридичного ліцею ім. І.Я.Підкопая відбувся показовий «День цивільного захисту» та комплексні об’єктові тренування для керівників закладів загальної середньої, позашкільної освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів та учителів предмета «Захист Вітчизни» Харківського району.

Метою проведення показових заходів було вироблення єдиного підходу до підготовки та проведення «Дня цивільного захисту» в закладах освіти району, закріплення на практиці раніше здобутих знань, умінь та навичок учнів і працівників ліцею грамотно й чітко діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій. 

Учасників заходу привітала О.Бабельчук, начальник відділу освіти Харківської районної державної адміністрації, яка акцентувала увагу на важливості відпрацювання дій безпечної поведінки учнів та постійного складу по увідним відповідно до варіантів можливої обстановки на території закладів освіти при виникненні надзвичайних ситуацій.

Протягом проведення заходів керівниками закладів освіти опрацьовано такі питання:

-«Організація проведення «Дня цивільного захисту у Безлюдівського юридичного ліцею ім. І.Я.Підкопая» /доповідач Н.Пензій, директор ліцею/;

-«Про морально-психологічну готовність у надзвичайних ситуаціях» /доповідач Т.Соболь, завідувач Навчально-методичного центру психологічної служби відділу освіти Харківської районної державної адміністрації/;

-«Методичний супровід закладів освіти з питань навчання учасників освітнього процесу діям у надзвичайних ситуаціях» /доповідач С.Рачков, завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області/;

-«Ключові характеристики організації та проведення «Дня цивільного захисту» в закладах освіти» /доповідач В.Горпиченко, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області/;

Керівництвом ліцею організовано перегляд учасниками фрагментів навчальних занять та виступів учнівських агітбригад, а саме:

- виступ дружини юних пожежних рятівників «Стріла» /відповідальна І.КОЦ, заступник директора з виховної роботи/;

- виступ агітбригади «Юні рятівники» /відповідальна Т.КОЦ, класний керівник 4-А класу/;

- фрагмент уроку для учнів 5-6 класів з теми «Дії в надзвичайних ситуаціях» /відповідальна А.Блінова, класний керівник 6-А класу/;

- фрагмент уроку-гри для учнів 7-8 класів: «Де логіка? З теми «Людина в надзвичайних ситуаціях» /відповідальна О.Криволапова, класний керівник 7-А класу/.

І.Бородіною, волонтером громадської організації «Червоний хрест», професійно був проведений майстер-клас з учнями ліцею щодо надання домедичної допомоги умовно потерпілим.     

Під час проведення показового заходу «День Цивільного захисту» були відпрацьовані дії учнів і постійного складу ліцею по увідній «Пожежа», здійснено евакуацію учнів, постійного складу ліцею  та учасників показового заходу на безпечну територію.

Під час евакуації злагоджено діяли спеціалізовані ланки ліцею: охорони громадського порядку, протипожежна, медична, зв’язку та оповіщення.

Школярі ознайомилися з сучасними технічними засобами пожежогасіння та стали свідками демонстрації гасіння локального місця займання спеціальною технікою.

Учні ліцею активно взяли участь у роботі тематичних станцій у формі квесту з питань безпеки життєдіяльності та дій у надзвичайних ситуаціях: «Дії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій»; «Корисні та шкідливі рослини»; «Вибухонебезпечні предмети»; «Домедична допомога»; «Захист органів дихання»; «Пожежна безпека»; «Вибухонебезпечні предмети»; «Ядовиті рослини та гриби»; «Домедична допомога»; «Різні види пожеж»;  «Хімічний захист»; «Сховище»; «Ситуація».

Учасники показового заходу ознайомились з художніми роботами учнів ліцею: шкільними газетами, профілактичними листівками, плакатами з теми «Надзвичайні ситуації у нашому житті».

Також учні 10-11 класів взяли участь у комбінованих спортивних естафетах «Техногенна смуга перешкод з елементами рятувальних робіт».

Дякуємо Н.Пензій, директору Безлюдівського юридичного ліцею ім. І.Я.Підкопая, за якісну підготовку показового «Дня цивільного захисту» й комплексних об’єктових тренувань для керівників закладів загальної середньої, позашкільної освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів та учителів предмета «Захист Вітчизни» Харківського району.

 

Корисні посилання

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2020