Шапка финал

Календар новин

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

банер

На допомогупедагогу

seminar 1

Булінг

профспілка

Вхід на сайт

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

9 листопада – День української писемності та мови Мова - це найважливіший засіб спілкування й пізнання!

Рідна мова – це дорогоцінний скарб нашого народу, одна з найважливіших ознак української нації. Саме вона підтримує національну самосвідомість, любов до рідної землі та повагу до себе.

Користування багатством рідної мови та використання слів разом з правильною побудовою речень є важливим показником мовлення людини та її духовного й культурного розвитку.

 Святкування Дня української писемності та мови в Україні припадає щорічно на 9 листопада, день вшанування пам'яті Нестора-Літописця.

Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України на підтримку громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

До  Дня української писемності та мови в Харківському  районі  проведено районний фестиваль ораторського мистецтва за темою «Я знаю: мова мамина свята, у ній вічний, незнищенний дух народу», переможець якого – Гетманчук Аліна, учениця 11 класу Безлюдівського юридичного ліцею імені  І.Я.Підкопая, була направлена для участі в обласному фестивалі ораторського мистецтва і стала його лауреатом

Вітаємо лауреата обласного фестивалю ораторського  мистецтва та  учителя-наставника – Літовченко    Зінаїду   Василівну,  учителя української мови та літератури Безлюдівського юридичного ліцею імені  І.Я.Підкопая

 У День української писемності та мови за традицією в Харківському районі стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, районний етап якого відбудеться 17 листопада. У цей же день учні 5-11 класів матимуть змогу взяти участь у ІX Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Тараса Шевченка.

    До цієї знаменної дати  в  закладах освіти  району  проводяться уроки-мандрівки в минуле:  «Із сивої глибини віків бере початок наша мова...», «Піднімемо завісу віків»; відкриті уроки:  «Золота колиска рідної мови», «Мова моя – найдивніше диво», уроки-ігри: «Скільки я знаю мов – стільки разів я людина», «Цікава фразеологія», «Язик до Києва доведе», круглі столи: «Мова моя солов'їна», «Від кирилиці до «Кобзаря», «Українська мова в третьому тисячолітті».

У Харківському районі стало традицією  в День української писемності та мови запрошувати на свято народних артистів України – подружжя Євгенію та Віктора Лобасів. Цього року така зустріч відбулася в Безлюдівському юридичному ліцеї імені Героя Радянського Союзу І.Я.Підкопая. Учні 7-11 класів слухали пісенну літературно-музичну композицію «Два Василя» в супроводі бандуриста Віктора Лобаса про трагічну долю  двох неперевершених майстрів українського слова Василя Симоненка й Василя Стуса.

Учні Бабаївської ЗОШ імені Героя Радянського Союзу Потапенка П.О. зібралися на святкове засідання гуртка «Шанувальники літератури», на якому Хондак Валерія, Халіна Ольга, Воротінцев Михайло, Богуславська Анастасія прочитали власні вірші, у яких йшлося про силу  слова, про його значення в розбудові незалежної України.

У Васищевській ЗОШ було проведено свято «Українська мова – мова єднання», у якому взяли участь учня 5-11 класів. Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, узяли участь в інтелект-вікторині. Завершилося свято флешмобом єднання «Ми діти твої, Україно, і мова наша єдина».

Учні 5-9 класів Русько-Тишківської ЗОШ під керівництвом учителів Сухіцької І.М. та Холод О.П. провели  мовне свято «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», а учнів 4-6 класів не залишила байдужими інсценізація «Балади про перевертня» В.Сіренка.

До  школярів   Липецької ЗОШ (учитель Шаповал А.О.)  завітала   Муза   творчості,   яка   запропонувала     учасникам     турніру   юних    мовознавців «Загадковий світ рідної мови» взяти участь у різноманітних конкурсах.

Учнів 8-11 класів Слобожанської ЗОШ (учитель Шевченко Т.М.) та Лизогубівської ЗОШ (учитель Русанова Н.П.) зібрала інтелектуальна гра знавців українського слова, які  змагалися під гаслом  «Мову рідну люби, шануй, вивчай і знай!». Школярі розширили знання про багатство  української мови, продемонстрували  вміння роботи в групах.

Школярі 10-11 класів Манченківської ЗОШ, Руськоко- Тишківської ЗОШ підготували засідання круглого столу «Від Нестора Літописця до наших днів».

У Коротичанському ліцеї старшокласники брали участь в мовознавчому квесті, де ознайомилися  з розвитком слов’янської писемності.

Ліцеїсти Південного ліцею ознайомилися з тематичною виставкою книг «Рідна мова солов’їна» у шкільній бібліотеці, обговорили документальний фільм «Як боролися з українською мовою останні 100 років», що проілюстрував  складний і тернистий шлях становлення української мови.

Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба  берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого українського  поета Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

Відділ освіти Харківської районної державної адміністрації

 

Анонси

24 квітня 10.00

Зональний етап змагань «Старти надій» шкільної Спартакіади «Спорт протягом життя»

24 квітня 12.30

Нарада керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів 

 212

Психо

Ла Страда

 EU UNICEF NPP Logo

Безымянный

zax

Опитування

банер жертва насильства

Банер

 

Корисні посилання

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2019