Шапка финал

В закладах загальної середньої освіти Харківського району пройшов всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня 2018 року в 39 закладах загальної середньої освіти Харківського району було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).

З метою ознайомлення з педагогічною та літературною спадщиною В.О.Сухомлинського у шкільних бібліотеках оформлено постійнодіючи та тематичні виставки:

·       Педагогічні ідеї Сухомлинського;

·       Серце, віддане дітям;

·       Творча спадщина В.О.Сухомлинського;

·       Великий педагог, великий Добротворець;

·       Виховувати і навчати;

·       Виховуй у собі людину;

·       Письменник, учитель, гуманіст;

·       Світоч педагогіки;

·        Людина починається в дитинстві;

·       Великий педагог і великий письменник.

Також організовано виставки, що сприяють творчості дітей:

·       Академія домашнього умільця;

·       Від книжки до творчості;

·       Майстерня умілих рук.

Творча спадщина В.О.Сухомлинського не втрачає своєї актуальності й сьогодні. Пам'ять про видатного педагога житиме доти, поки існуватимуть школи, учні, педагогічна наука. Саме вшануванню пам’яті про цю велику людину шкільними бібліотекарями району і було проведено бібліотечні уроки, бесіди, літературні години, подорожі та вечори з тем «Я ніколи в житті не належав собі», «Василь Сухомлинський – дослідник дитячої душі», «Творчість Василя Сухомлинського очима дітей», «Я хочу сказати своє слово…», «Криниця людської мудрості», «Добро починається з тебе», «Пишаюсь тим, що я людина» .

Учнями і педагогами переглянуто відеоролики і фільми, присвячені життю і творчості Василя Олександровича.

          У ході місячника учні разом зі шкільними бібліотекарями розробили, виготовили і розповсюдили буклети: «Василь Сухомлинський – дітям», «Як жити гідно», «10 «не можна» від В.Сухомлинського» та інші. Також у закладах загальної середньої освіти пройшла акція «Подаруй книжку шкільній бібліотеці».

          З метою популяризації творів Василя Олександровича Сухомлинського, залученню дітей до читання, в закладах загальної середньої освіти проведено флешмоби, дні і тижні родинного читання.

          Шкільні бібліотекарі сприяли найповнішому розкриттю здібностей і нахилів дітей, надаючи творчий простір для проведення дозвілля. У бібліотеках закладів загальної середньої освіти району було створено релаксійні зони «Територія творчості», проведено майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, організовано виставки творчих робіт учнів та родинні виставки-вернісажі. Бібліотекарями проведено день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо».

          В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні закладів загальної середньої освіти Харківського району не тільки знайомилися з творчістю В.О.Сухомлинського, а й самі писали вірші, оповідання, казки.

          Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації  основних пріоритетів Нової української школи. Заходи, проведені в рамках місячника, були спрямовані на розвиток творчої особистості дитини та цінностей громадянського суспільства.

 

Корисні посилання

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2019