Шапка финал

НА ЗУСТРІЧІ З НІКОМ ВУЙЧИЧЕМ ПРО БЕЗПЕЧНУ ШКОЛУ ТА ДРУЖБУ ОДНОКЛАСНИКІВ

За підтримки Міністерства освіти і науки України 29 березня 2018 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбулась зустріч Ніка Вуйчича з українськими школярами.

Харківщину представляв учень 10 класу Південної ЗОШ № 2 Антон Гусак, член Харківської обласної ради старшокласників та Ліги старшокласників Харківського району.

Тема зустрічі: «Безпечна школа: як навчити підлітків дружити».

«Для нас надзвичайно важливо, щоб ми розпочали розбудовувати в Україні безпечну школу з різних аспектів. І безпечною вона має бути не лише з точки зору фізичної безпеки, а й моральної також. Це необхідно, адже зараз в Україні поширюється інклюзивна освіта. Діти, спроможні нормально навчатися, але ізольовані в інтернатних закладах, мають ходити в школу поруч зі своїми однолітками. Цей крок не лише допоможе дітям з особливими освітніми потребами краще соціалізуватися, а й навчити усіх дітей гармонійно співіснувати», – зазначила міністр світи і науки України Лілія Гриневич, яка розпочала зустріч. Вона подякувала Ніку Вуйчичу за допомогу в створенні безпечної школи.

Нік Вуйчич – відомий оратор і меценат, керує некомерційною організацією «Життя без кінцівок», яка створена для допомоги особам з інвалідністю. Нік Вуйчич народився без рук та ніг, тому в школі він пережив цькування та знущання з боку однолітків. У своїй книзі «Життя без обмежень» Нік пише: «Жорстокі діти називали мене почварою і не хотіли спілкуватися зі мною. Я хотів, щоб зі мною дружили, але цього не відбувалося. Я був пригнічений та нещасний, не бачив сенсу жити… Але я помилявся. Я хочу показати шлях по той бік горя, де ви станете сильнішими, наполегливішими, сповненими бажання змінити власне життя так, як ви навіть і не мріяли».

В Україні, згідно дослідження, проведеного для UNICEF, з булінгом зіткнулися 89% школярів.    

Нік Вуйчич розповів, що зі свого боку він намагається зробити все можливе, щоб поділитися матеріалами щодо роботи з булінгом у школах, які в нього вже напрацьовані.

Цього дня австралійський спікер провів мотиваційні зустрічі щодо протидії булінгу з учнями загальноосвітніх українських шкіл. Він зазначив, що питання, які були зібрані з аудиторії під час його виступів, допоможуть виробити підхід до того, як саме сформувати матеріали та систематизувати їх. На питання, яке задав Антон Гусак, Нік Вуйчич надав ґрунтовну відповідь.

На цих зустрічах були присутні ведучі телеканалу «1+1» Єгор Гордєєв та Неля Шовкопляс, акторки серіалу «Школа» Яна Андреєва та Ірина Кудашова, які поділилися своїми історіями шкільного булінгу.

День був насичений на зустрічі. За підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбулися установчі збори Національної дитячої ради, до складу якої увійшов і наш учень Антон. Українські школярі виробили план дій нової дитячої організації.

Такі зустрічі дають впевненість у тому, що «Школа – це безпечне місце, яке розкриє талант кожної дитини».

 

Корисні посилання

 

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2016