Шапка финал

банер

На допомогупедагогу

seminar 1

pi2 300x195

Вхід на сайт

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

9 Березня минає 204 роки з дня народження видатного українця, поета, художника, прозаїка й драматурга Тараса Григоровича Шевченка

9 Березня  2018 року минає 204 роки з дня народження видатного українця, поета, художника, прозаїка й драматурга Тараса Григоровича Шевченка.

До цієї дати у закладах освіти району були проведені тижні української мови та літератури, присвячені Національному шевченківському дню, у межах яких   проведено низку заходів.

Науково-практична конференція «Тарас Шевченко – художник», що відбулася в Пісочинській ЗОШ «Мобіль», сприяла розвитку дослідницьких умінь старшокласників у вивченні драматургії митця. На цей захід були запрошені батьки учнів та мешканці селища Пісочин.

Конкурс на кращого читця поезії Кобзаря зібрав  учнів Яковлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Будянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Зеленогайської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Васищевської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вільхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Елітнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Слобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Покотилівського ліцею «Промінь».

Літературні вікторини   познайомили учнів Кутузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хорошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лук’янцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Глибоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Південної ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Пісочинського колегіуму, Південного ліцею з  творчим доробком поета, поглибили знання про період заслання.

У шкільній бібліотеці Пісочинського колегіуму відбулися презентації сучасних видань творів Т.Г.Шевченка, організована бібліотекарями Доненко Л.Б., Шмуляк Т.О. та вчителем української мови та літератури  Демченко Н.І.

На уявну творчу зустріч до старшокласників  Коротичанського ліцею завітав сам Тарас Григорович, роль якого виконував Мамчук Олександр, учень 10 класу. Під час такого  спілкування учні намагалися донести цікавий матеріал про уподобання письменника, його громадсько-політичні та літературно-естетичні погляди.

Учні 9 класу Лизогубівської ЗОШ здійснили історичну подорож у часі «Усе знесла й перемогла його любові сила!», де  змогли не лише розкрити неповторний світ Тараса Григоровича Шевченка, а й поглибити та розширити знання про його творчість, перейнятися почуттям  любові до рідної землі.

Школярі Русько-Тишківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Малороганській ЗОШ

І-ІІІ ступенів вирушили у віртуальну  подорож «Поет у бронзі та граніті». Мандруючи  містами й країнами, вони дізналися, що більшість монументів поетові знаходиться на території України, а перше погруддя встановлено в Харкові,  у садибі Алчевських у 1881 році. Загалом в Україні та світі є 1384 пам'ятники Кобзареві, з них 1256 — в Україні та 128 — за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. 

У Манченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів усі охочі завітали до літературної вітальні, де у  формі театрального дійства був представлений життєвий  шлях

Т.Г.Шевченка – від пастуха до пророка українського національного відродження. Присутні дізналися про маловідомі факти з біографії Т.Шевченка, які визначили майбутній шлях поета-борця. Зокрема, коли Шевченко перебував на засланні, комендант Орської фортеці Д.Ісаєв, як людина  гуманна й інтелігентна, дозволив поетові жити не в казармі, а на квартирі, користуватися його бібліотекою. Тому Шевченко мав змогу в цей час вільно писати вірші, які стали взірцем світової лірики. Але, на жаль, через донос Д.Ісаєва звільнили з посади, а Шевченка повернули в казарму, та вдячний поет залишив нам у спадок портрети членів сім’ї Д.Ісаєва, які також написав під час заслання.

У Липецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів імені П.В.Щепкіна проведено свято «Вінок Кобзареві», на якому у виконанні  шкільного ансамблю «Калинонька» звучали пісні на слова поета, а глядачі Височанській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 переглянули інсценізацію уривків з творів «Тополя», «Катерина», де ролі виконували учні 9-10 класів.

Виховний захід «Ми – гідні нащадки Великого Кобзаря» зібрав учнів 5-8 класів Пісочинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Школярі змагалися у конкурсних змаганнях, відповідали на питання вікторини «Що я знаю про Тараса?», виконували колективні проекти «Мій улюблений твір Т.Шевченка».

 

Цікаво  пройшли тижні до дня народження Кобзаря  в Липецькій ЗОШ імені Щепкіна (Леонідова В.С.), Слобожанській ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Шевченко Т.М.), Пісочинському колегіумі (учитель Демченко Н.І.), Височанській ЗОШ №2 (учитель Жвавець О.А.), Південному ліцеї (учитель Каткова Г.В.)

Корисні посилання

 

 • 1
 • Departament
 • 7
 • 322
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8
 • 9
 • Baner sadiki
 • 11Офіційний сайт відділу освіти Харківської районної державної адміністрації
2016